Capitea logo 

W związku z decyzją Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydaną w dniu 27 kwietnia 2020 r. nr DOZIK-4/2020 dot. GetBack Spółki Akcyjnej w restrukturyzacji z siedzibą w Warszawie informuje, że stosowała praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów polegającą na wprowadzaniu konsumentów w błąd w toku oferowania obligacji korporacyjnych wyemitowanych przez GetBack Spółkę Akcyjną w restrukturyzacji z siedzibą w Warszawie poprzez:
- rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji co do bezpieczeństwa inwestycji w wyemitowane obligacje korporacyjne poprzez przekazywanie konsumentom informacji sugerujących, że ww. inwestycje w obligacje cechują się wysokim stopniem bezpieczeństwa, a utrata zainwestowanych środków jest mało prawdopodobna,
- rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji co do sytuacji finansowej GetBack Spółki Akcyjnej w restrukturyzacji z siedzibą w Warszawie poprzez przekazywanie konsumentom informacji o stabilnej sytuacji spółki,
- rozpowszechnianie informacji co do ekskluzywności oferowanych obligacji korporacyjnych emitowanych przez GetBack Spółkę Akcyjną w restrukturyzacji z siedzibą w Warszawie poprzez sugerowanie, że dostęp do ww. obligacji jest limitowany lub oferta nabycia ww. obligacji ma charakter niepowtarzalny oraz co do dostępności czasowej oferowanych obligacji korporacyjnych emitowanych przez GetBack Spółkę Akcyjną w restrukturyzacji z siedzibą w Warszawie poprzez wskazywanie, że obligacje tego przedsiębiorcy będą dostępne tylko przez bardzo krótki czas.

Decyzja Prezesa UOKiK nr DOZIK-4/2020 z dnia 27 kwietnia 2020 r. dostępna jest pod adresem https://decyzje.uokik.gov.pl/bp/dec_prez.nsf

Komentarz Spółki: Spółka informuje ponadto, że powyższe praktyki były stosowane w okresie od 30 sierpnia 2016 r. do 30 marca 2018 r., tj. kiedy Prezesem Zarządu Getback S.A. był Pan Konrad Kąkolewski.

 

Obligatariusze Capitea powinni dostarczyć dokument Obligacji  oraz zaktualizować swoje dane. Wszelkie aktualne informacje są dostępne poniżej oraz w Zawiadomieniu.

 

 

Poniżej publikujemy zestaw odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z aktualizacją danych przez Obligatariuszy.

 
 
Formularz aktualizacji danych

 

Formularz aktualizacji danych Obligatariuszy posiadających Obligacje w formie dokumentu, następujących serii: AA; AAA; AE24; AF24; AI24; AJ24; AL24; AN24; AO24; AO36; AP24; AR24; AR36; AS24; AS36; AT24; AT36; AU24; AW24; AX24; AX36; GM; HAA; HAB; HAC; HD; HE; HF; HG; HH; HI; HJ; HK; HL; HM; HN; HO; HP; HR; HS; HT; HU; HW; HX; HY; HZ; JO; JS; JT; JU; JV; JW; JZ; KB; KH; KI; KJ; MA; MB; MC; MF; MG; MH; MK; ML; MN; MO; MP; MR; MS; MT; MU; MY; MZ; NA; NB; NC; ND; NF; NG; NJ; NL; NM; NN; NO; NP; NR; NS; NT; NU; NW; NX; NY; NZ; OA; OB; OC; OD; OE; OF; OG; OI; OJ; OK; OL; OM; ON; OO; OP; OQ; OR; OS; OU; OX; OY.

 

Aby aktualizować dane należy:

- wypełnić i podpisać formularz

- wysłać skan na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w formie papierowej na adres al. Jana Pawła II 19, 00-854 Warszawa.

Jeżeli dane nie uległy zmianie od dnia zakupu Obligacji/ostatniej wypłaty odsetek i dokument Obligacji został dostarczony do Spółki np. wraz z żądaniem wcześniejszego wykupu Obligacji (który nie został zrealizowany), nie należy nic robić. To oznacza, że Spółka dokona wypłaty raty układowej zgodnie z podanymi danymi, które posiada.

 

W dniu 24 lutego 2020 postanowienie Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu Wydział VIII Gospodarczy do spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych z dnia 6 czerwca 2019 r. o zatwierdzeniu Układu uprawomocniło się. W załączniku publikujemy postanowienie.